Kultura za pade (KZP) je skupina lidí, kteří přispívají padesátikorunou měsíčně do společného fondu. Ten používáme na (ko)financování kulturních akcí. Pro členy iniciativy jsou tyto akce zdarma.

Cílem KZP je jednak získat finance na pořádání drobných akcí, stejně důležitým cílem je ale rovněž vytvořit komunitu lidí, která je ochotná aktivně přispět ke zlepšení života na Bystřicku. Každý člen může do iniciativy přinést vlastní nápad na drobnou kulturní akci a pokusit se jej s přispěním společného fondu a dalších členů iniciativy zrealizovat.

První akcí, kterou KZP kofinancovala a zároveň personálně zajistila, bylo Letní kino Chvalčov, z fondu jsme také financovali vznik pouliční galerieautorská čtení, připomínkovou site specific projekci k uctění památky obětí holocaustu, nebo poslechový pořad. Projeďte si naše poslední akce.

Členem KZP se můžete stát také – stačí nám poslat mail na info@ozs.cz, ohlásit zde svůj zájem a poté zadat trvalý příkaz k úhradě na 50,- měsíčně pro transparentní účet 2901207614/2010.