Charitativní běh na Ženy v běhu

Přání zesnulých se mají plnit. I kdyby byla úplně mimo. Z tatínka je popel, to ale neznamená, že by si na zádech pozůstalých nemohl zaběhnout maraton, jak si vždycky přál. Poběžte do kina – vítěz(ka) doprovodného závodu získává volný vstup do kina na zbytek léta.

Jak běh proběhne?

Přibližný časový harmonogram:
19:00–19:45 registrace běžců
20:00 běh na 800 metrů pro příchozí „neběžce“, sladké odměny pro dětské účastníky
20:10 běh na 3 km s převýšením 120 metrů (startovné je zároveň vstupenkou do kina)
20:30 předání cen vítězům (bez rozlišení věkových kategorií)
21:30 Promítání filmu ŽENY V BĚHU

Startovné – 100 Kč, zahrnuje vstupenku do kina.

Výtěžek ze závodu bude věnován Hnutí Mary’s Meals, které poskytuje jedno vydatné jídlo každý školní den nejchudším dětem po celém světě. Jídlo je podáváno přímo ve školách – rodiče jsou výrazně motivováni, aby své děti posílali tam, kde děti dostanou najíst, děti díky vzdělání získají naději na lepší budoucnost. Celý školní rok pro jedno dítě = 421 Kč! Více viz www.marysmeals.cz.

Trasy běhů:
„Rozběhové“ trasy na 800 metrů se mohou účastnit všichni, kdo se chtějí proběhnout, ale netroufají si na ostrý běh přes Kozinec. Pro ty, kdo se chtějí postavit na start delšího běhu, je to zároveň příležitost osahat si část trati a rozproudit krevní oběh.

Hlavní trasa na 3 000 metrů povede v prvních pár metrech stejně jako předchozí běh na 800 metrů, tedy nad loukou s Kozincem po pravé ruce. Po cca 200 metrech uhýbá doprava a po hřebeni šplhá až k nejvyššímu bodu Kozince, odkud se sbíhá po Chodníku Masarykových a přes louku zpět k letnímu kinu. Po proběhnutí kolem leťáku následuje již vyzkoušených 800 metrů, kde ti nejrychlejší budou mít prostor i pro závěrečný finiš.

Pro lepší představu se můžete podívat na přiložené mapy.

Značení tras:
Přátelé z Night Trail Run nám půjčili své úžasné šipky a několika místech trasy bude někdo z pořadatelů, takže se neztratíte.

Ceny:
Permanentka do kina a další drobnosti Tento závod ale určitě bude spíše neformální a méně soutěžní. Z organizačních důvodů nerozlišujeme běžce podle věkových kategorií.

Měření času:
Nemáme k dispozici digitální časomíru, ale budeme se snažit, aby alespoň ti první z vás znali hodnotu svého výkonu. Těm, kdo běhají se sporttestery na zápěstí, doporučujeme, aby si je vzali i tentokrát.

Kde zaparkujete:
Zatím nevíme, kolik z vás přijede vozem, ale bylo by skvělé, pokud byste nepřijížděli až k letnímu kinu a nechali své vozy na některém z míst označených na přiložené mapě.

0 odpovědí

Napište komentář

Chcete něco napsat?
Napište něco diskuze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *