Kino po O po O třetí!

V neděli 18. listopadu začínáme v bystřickém kině třetí řadu úspěšné filmové série pro děti a jejich dospělé Kino po O. I letos se kromě výběru kvalitních a různorodých filmů pro děti můžete těšit na tématický doprovodný program v předsálí. Pro třetí roční připravila divákům dárek pizzerie Angello sídlící ve stejné budově jako kino. Každý divák, který se prokáže kupónem z naší pokladny si bude moci objednat pizzu a k objednané dostane jednu z užšího výběru grátis. Kino po O vám tak vyřeší nejen nedělní odpoledne, ale i večeři. Na vás už je pouze děti doma uspat.

Program jsme poskládali tak, aby se dostalo na filmy české, evropské, americké, hrané i animované. Po loňském úspěchu jarního dokumentu o přírodě (Příběh lesa) tento výběr zopakujeme i letos (Planeta Česko). Finále sezóny obstará tradičně film na přání, pro který budou diváci hlasovat v předsálí kina po celou sezónu.

Kino po O vzniklo jako iniciativa Okrašlovacího spolku, který chtěl přispět argumentem do debaty o možné digitalizaci kina. Chtěli jsme sobě i zastupitelům dokázat, jestli do jednosálového kina na malém městě mohou chodit diváci. Na dosavadních 13 filmů dvou sezón Kina po O přišlo již přes 1 500 diváků. Snad i díky naší práci se radnice rozhodla zažádat o dotaci na digitalizaci kina, kterou v září 2018 v plné výši získala. O naši akci projevila zájem i spřátelená iniciativa Holešovské kino.

Vzhledem k tomu, že kino v Bystřici bude patrně brzy digitalizováno, je možné, že série Kino po O proběhne tuto sezónu ve své tradiční podobě naposledy.

 

 

 

0 odpovědí

Napište komentář

Chcete něco napsat?
Napište něco diskuze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *