Běh ULTRA – mimořádně ve čtvrtek 5.7.

Již podruhé odpromítáme film z kurátorské řady nejlepších evropských dokumentů Kinedok. Po filmu Vlak dospívání, jehož projekci jsme zasadili na bystřické vlakové nádraží, přichází na řadu Ultra, kter je zařazen do programu Letního kina Chvalčov. Ultra je dokument o pěti lidech, kteří se rozhodli absolvovat Spartathlon, 246 km dlouhý běh řazený k těm nejnáročnějším na světě. Večer nabídne vedle filmu také moderovanou debatu s Ondřejem Veličkou z Bystřice pod Hostýnem, který se závodu třikrát zúčastnil. Před filmem si od 20:00 budete moci zazávodit taky. Film spouštíme ve čtvrtek 5. 7. od 21:30. Níže naleznete podrobný program večera a všechny potřebné informace pro závodníky.

Přibližný časový harmonogram:

19:00–19:45   registrace běžců

20:00               běh na 800 metrů pro příchozí „neběžce“, sladké odměny pro dětské účastníky

20:10               běh na 3 km s převýšením 120 metrů (startovné je zároveň vstupenkou do kina)

20:30               předání cen vítězům (bez rozlišení věkových kategorií)

protože jsou na Chvalčově hody, zúčastněte se hodu do dálky

pokud bude ještě čas, odstartujeme i první část besedy s Ondrou Veličkou

zájemci si mohou od Ondry nechat podepsat dres

21:30               Promítání filmu ULTRA (80 MINUT)

22:50               beseda s Ondrou Veličkou (druhá část)

 

Trasy běhů:

„Rozběhové“ trasy na 800 metrů se mohou účastnit všichni, kdo se chtějí proběhnout, ale netroufají si na ostrý běh přes Kozinec. Pro ty, kdo se chtějí postavit na start delšího běhu, je to zároveň příležitost osahat si část trati a rozproudit krevní oběh.

Hlavní trasa na 3 000 metrů povede v prvních pár metrech stejně jako předchozí běh na 800 metrů, tedy nad loukou s Kozincem po pravé ruce. Po cca 200 metrech uhýbá doprava a po hřebeni šplhá až k nejvyššímu bodu Kozince, odkud se sbíhá po Chodníku Masarykových a přes louku zpět k letnímu kinu. Po proběhnutí kolem leťáku následuje již vyzkoušených 800 metrů, kde ti nejrychlejší budou mít prostor i pro závěrečný finiš.

Pro lepší představu se můžete podívat na výše přiložené mapy.

 

Značení tras:

Přátelé z Night Trail Run nám půjčili své úžasné šipky a několika místech trasy bude někdo z pořadatelů, takže se neztratíte.

 

Ceny:

Pro dětské účastníky trasy na 800 metrů máme připraveny sladké výhry. Tento závod ale určitě bude spíše neformální a méně soutěžní.

 

Pro nejrychlejší závodníky delšího běhu máme připraveno několik knih s běžeckou tématikou, které jim Ondra Velička rád podepíše. Z organizačních důvodů nerozlišujeme běžce podle věkových kategorií.

 

Měření času:

Nemáme k dispozici digitální časomíru, ale budeme se snažit, aby alespoň ti první z vás znali hodnotu svého výkonu. Těm, kdo běhají se sporttestery na zápěstí, doporučujeme, aby si je vzali i tentokrát.

 

Další doplňkový (hodový) program:

V den konání závodu se na Chvalčově slaví hody, proto se i my chceme symbolicky připojit a hodit sebou i něčím jiným.

Hod na přesnost

– Komu se podaří běžeckým tričkem hodit přesně 256 centimetrů, případně 25,6 metrů?

Hod do dálky

– Tady půjde nejen o hrubou sílu, ale stejně jako při hodu na přesnost o správnou techniku. Honza Železný by mohl vyprávět…

 

Kde zaparkujete:

Zatím nevíme, kolik z vás přijede vozem, ale bylo by skvělé, pokud byste nepřijížděli až k letnímu kinu a nechali své vozy na některém z míst označených na přiložené mapě.

0 odpovědí

Napište komentář

Chcete něco napsat?
Napište něco diskuze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *