Aktuální informace z Letního Kina

DNES HRAJEME. OD 21:30 Borg / McEnroe, před filmem turnaj v pinčesu na našem parketu. Přijďte.

Letní kino Chvalčov – i letos promítáme na louce pod kopcem Kozinec

Letní kino Chvalčov vtančí do druhé sezóny zahajovacím plesem

Minulé léto se jednalo patrně o nejvydařenější kulturní akci pod Hostýnem – do improvizovaného letního kina, které na louce pod kopcem Kozinec na Chvalčově postavil Okrašlovací a zábavní spolek (OZS) přišlo na desítku filmů bezmála 2 000 diváků.

I tento rok se můžete těšit na krásné prostředí, skvělou atmosféru, třináctku filmů a doprovodné programy k větší části z promítaných snímků. První film spustíme na chvalčovské louce již v pátek 15. 6. 2018. Už na podzim nás napadlo uspořádat první projekci jako zahajovací ples. Když ples s filmem, nelze si nevzpomenout na Hoří, má panenko a když tento film, tak se skutečnou dechovkou a tombolou. Zahájení bude takový malý happening.

Letní kino Chvalčov letos nebudou jenom filmy. Na začátku a na konci prázdnin hrajeme pro děti a máme pro ně doprovodný program. V pátek 29. 6. mohou diváci po filmu v kině i přespat pod širákem na našem novém lučním parketu. V předhodový čtvrtek 5. 7. pořádáme Běh do letního kina, na který naváže beseda s ultramaratoncem Ondřejem Veličkou a projekce ceněného dokumentu Ultra z dějiště závodu, kterého se Ondřej účastnil. Dále například pinčesový turnaj před snímkem Borg/McEnroe, beseda s autorem literární předlohy Milošem Urbanem po filmu Hastrman – doufáme, že si každý vybere.

Filmy, které letos promítneme...

Hrajeme od poloviny června každý pátek až do konce srpna. V červnu se vedle Formanovy klasiky můžete zajít podívat na komiksový Spiderman: Homecoming (22. 6.) nebo na povedenou fantasy pohádku Cesta za králem trollů (29. 6.).

Aktuální informace o počasí a o tom, zda se bude promítat, naleznete zde, na webových stránkách OZS (v horní části), nebo na facebookovém profilu Letního kina Chvalčov.